چگونه اقتصاد ایران رشد کرد؟


در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته مثبت بوده و به 3.6 درصد رسیده است ، بیشترین سهم از این رشد فعالیت های نفت ، صنعت ، برق ، گاز و آب ، ساخت و ساز ، کشاورزی و غیره بوده است. به گزارش مجله ایرانی ، براساس اعلام بانک مرکزی ، تولید ناخالص …

چگونه اقتصاد ایران رشد کرد؟ https://majalehirani.ir/2021/چگونه-اقتصاد-ایران-رشد-کرد؟/ مجله ایرانی Wed, 16 Jun 2021 03:46:04 0000 اقتصاد https://majalehirani.ir/2021/چگونه-اقتصاد-ایران-رشد-کرد؟/ در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته مثبت بوده و به 3.6 درصد رسیده است ، بیشترین سهم از این رشد فعالیت های نفت ، صنعت ، برق ، گاز و آب ، ساخت و ساز ، کشاورزی و غیره بوده است. به گزارش مجله ایرانی ، براساس اعلام بانک مرکزی ، تولید ناخالص …

در حالی که رشد اقتصادی در سال گذشته مثبت بوده و به 3.6 درصد رسیده است ، بیشترین سهم از این رشد فعالیت های نفت ، صنعت ، برق ، گاز و آب ، ساخت و ساز ، کشاورزی و غیره بوده است.

به گزارش مجله ایرانی ، براساس اعلام بانک مرکزی ، تولید ناخالص داخلی این کشور در سال گذشته به 635 هزار و 800 میلیارد تومان رسید که 3.6 درصد بیشتر از سال گذشته است.

همچنین ، در سه ماهه دوم سال گذشته ، رشد اقتصادی کشور 5.4 درصد مثبت بوده و پس از ثبت رقم 3.8 درصدی در سه ماهه سوم سال گذشته ، در سه ماهه چهارم سال جاری به 7.7 درصد رسیده است.

رشد تولید ناخالص داخلی غیرنفتی که در بهار سال گذشته -0.2٪ بود. در تابستان ، پاییز و زمستان 1399 این میزان به ترتیب به 3.5 ، 3.0 و 3.6 درصد افزایش یافت ، در حالی که پیش بینی می شد رشد اقتصادی این کشور در سال گذشته بدون نفت 2.5 درصد باشد.

اما بررسی رشد اقتصادی 3.6 درصدی سال گذشته با توجه به سهم فعالیتها از تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که سهم بخش کشاورزی از 0.6 به 0.4 درصد کاهش یافته و نرخ رشد این بخش به 4.5 درصد رسیده است.

سهم نفت در تولید ناخالص داخلی از منفی 7.4 به 1.4 درصد افزایش یافت و نرخ رشد این بخش به 11.2 درصد رسید.

علاوه بر این ، سهم بخش خدمات از رشد اقتصادی از منفی 0.1 به صفر افزایش یافته است که از نرخ رشد صفر درصد برخوردار است.

از سوی دیگر ، سهم صنایع و معادن از رشد اقتصادی سال گذشته 1.9 درصد بوده است که رشد را متحمل شده و نرخ رشد آن به 7.1 درصد رسیده است.

سرانجام ، در این دوره ، سهم بخش ساخت و ساز 0.4 درصد نسبت به سال قبل رشد کرد ، اما در 7.7 درصد مثبت باقی ماند.

بنابراین ، دلیل اصلی افزایش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (رشد اقتصادی) باید افزایش ارزش افزوده نفت ، صنعت ، برق ، گاز و آب ، ساخت و ساز ، کشاورزی ، حمل و نقل ، ذخیره سازی و ارتباطات به عنوان بخشی از هر یک باشد. تولید ناخالص داخلی سال گذشته به ترتیب 1.4 ، 1 ، 0.5 و 0.4 ، 0.4 و 0.4 درصد بود.

انتهای پیام


[ بازدید : 153 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
[ چهارشنبه 26 خرداد 1400 ] [ 11:42 ] [ lonely boy ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس خرید آنتی ویروس نقاشی ساختمان ویلچر انواع بادام پروژه متلب پاسپورت دومینیکا چاپ چسب ، چاپ نوارچسب چاپ چسب چاپ نوار چسب قیمت نایلون حبابدار فروش نایلون حبابدار ،قیمت نایلون حبابدار فروش نایلون حبابدار ،قیمت نایلون حبابدار کیسه حبابدار فروش پلاستیک حبابدار خرید سیسیکم خرید iptv خرید فالوور ارزان اتاق فرار نایلون حبابدار برای اسباب کشی
بستن تبلیغات [X]